Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

V Nemocnici Krupina dostali pacienti 12 moderných lôžok

6.3.2020

V Nemocnici Krupina, ktorá je členom skupiny AGEL, budú mať pacienti k dispozícii modernejšie vybavenie. Nemocnici sa podarilo zabezpečiť 12 nemocničných lôžok, ktoré výrazne prispejú k vyššiemu komfortu a pohodliu hospitalizovaných pacientov.

Postele, ktoré sa dosiaľ nachádzali na Oddelení dlhodobo chorých, boli bez koliesok a bez možnosti zvoliť výšku lôžka. Zakúpené postele sú elektricky ovládané, majú kolieska, ako aj možnosť nastavenia výšky lôžka s viacerými variáciami polôh pacienta. Nové lôžka sú vybavené bočnicami s možnosťou manuálnej manipulácie s lôžkom a príslušenstvom, ako infúzny stojan či hrazda,  ktorá pacientovi uľahčuje zmenu polohy a vertikalizáciu.

"Tieto lôžka výrazným spôsobom uľahčia prácu  personálu, ktorý  bude mať ľahšiu manipuláciu pri starostlivosti o imobilných pacientov. Pre zvyšujúci sa počet práve imobilných hospitalizovaných bol mobiliár oddelenia doplnený aj o nové antidekubitárne matrace v rámci prevencie vzniku dekubitov,“ uviedla Mgr. Monika Krpčiarová, vedúca sestra Oddelenia dlhodobo chorých v Nemocnici Krupina.

Nemocnica priebežne dopĺňa aj ďalšie vybavenie, zakúpili sa servírovacie stolíky, čím sa  zlepšuje aj kvalita života pacientov a úroveň poskytovaných služieb napríklad v rámci podávania stravy. Nemocnica Krupina sa od 1. decembra 2010 stala pracoviskom akciovej spoločnosti Nemocnica Zvolen a.s., člena skupiny AGEL. 

Späť

Kontakt pre médiá

Mgr. Martina Pavliková
E-mail: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností Skupiny AGEL